Přízpůsobení pojištění současným potřebám finanční stability

Vozak pojisteni - Libor Vozák

Je vaše pojištění nastaveno v dostatečné výši?

Málokdo z nás si však klade otázku, zda je naše pojištění dostatečné a zda skutečně pokryje potřeby naší rodiny v případě nečekané tragédie. Je to z toho důvodu, že se v čase mění nároky na pojištění, ale také míra inflace značně znehodnocuje pojistnou částku. Na desetiletém období tak ztrácíte přibližně 27% díky inflaci. Proto je důležité si uvědomit, že pojištění není jen formalita, ale klíčový nástroj, který může v kritických chvílích ochránit finanční stabilitu vaší rodiny. V tomto článku se podíváme na to, jak zajistit, aby vaše pojištění bylo opravdu efektivní a přizpůsobené vašim individuálním potřebám a životním změnám.

Adekvátní pojištění je základním kamenem finanční ochrany pro každou rodinu. Jeho důležitost ještě více stoupá v případě nečekaných událostí, jako jsou zdravotní problémy, úrazy či úmrtí. Neadekvátní pojištění však může vést k řadě negativních dopadů, které mohou rodinu postihnout právě ve chvílích, kdy je ochrana nejpotřebnější.

Význam přizpůsobeného pojištění pro rodinnou ochranu

  •                        Finanční Zátěž: Když pojištění nepokryje všechny náklady spojené s tragickou událostí, rodina může čelit vysokým neplánovaným výdajům. Toto může zahrnovat léčebné náklady, náklady na rehabilitaci, nebo dokonce ztrátu příjmu, pokud se událost týká hlavního živitele rodiny.

 

  •                        Psychologický Dopad: Kromě finančního tlaku může neadekvátní pojištění způsobit i značný emocionální stres. Rodiny, které se ocitnou v nejistotě kvůli nedostatečné finanční ochraně, mohou zažívat zvýšený úzkost a stres, což může mít dlouhodobé psychologické následky.

 

  •                        Omezení Možností Při Řešení Krize: Bez dostatečného pojištění mohou být rodiny omezeny v možnostech, jak řešit následky tragické události. To může zahrnovat omezený přístup k lepší léčbě, rehabilitaci, nebo dokonce nutnost přijímat kompromisní řešení v situacích, které by si jinak vyžadovaly kvalifikovanou péči nebo asistenci.
Podhodnocené pojištění

Příběh, který se stal – nedostatečné pojištění

Jan, nyní čtyřicetipětiletý, si zřídil životní pojištění, když mu bylo třicet let. V té době měl manželku a 2 děti, bydlel v nájemním bytě, měl nemalou finanční rezervu. Jeho finanční a životní situace byly značně odlišné od současnosti. Nyní má Jan čtyři děti a žije s rodinou v rodinném domě, kde platí zhruba 20 000 Kč měsíčně za hypotéku s náklady na bydlení. Přestože se jeho životní okolnosti výrazně změnily, Jan od doby, kdy si pojištění zřizoval, neudělal v pojistné smlouvě žádné změny a riziko pracovní neschopnosti neměl pojištěno. Ovšem zásadně se mu změnilo povolání, respektive jeho finanční ohodnocení, kdy si sice platově velice polepšil, ale jako řidič kamionu má oficiální pouze základní mzdu a zbytek dostává v dietách v hotovosti, za dny kdy je v práci a jezdí.

Nedávno se Janovi přihodila nešťastná událost – vyhřezlá ploténka. Lékaři mu sdělili, že léčba potrvá několik měsíců a hrozí mu invalidní důchod. Jako zaměstnanec nyní čelí nucené pracovní neschopnosti a extrémnímu výpadku příjmu, jelikož při pracovní neschopnosti bude dostávat pouze % vypočítané z jeho oficiální mzdy.

Výpočet nemocenské dávky je složitější, ale pro zjednodušení. Nyní bude Jan díky svému nízkému oficiálnímu příjmu dostávat pouze 300Kč/den. Kdyby celý příjem dostával oficiálně měl by nárok na 900Kč/den. Jeho reálný pokles příjmu dělá hrozivých mínus 36.000Kč/měs!!

Jan hledá pomoc u své rodiny, která nepomáhá. A tak se nakonec uchyluje k drahým nebankovním úvěrům, které jeho rodinu dostanou do ještě větších problému a zbytečně celou rodinu na několik let ekonomicky paralyzují.

životní pojištění fáze

Každá fáze života si žádá jiné sestavení pojistky – přizpůsobení pojištění

Při pohledu na životní pojištění je důležité vzít v úvahu různé životní události a okolnosti, které mají významný dopad na potřeby a požadavky na pojištění. Zde jsou definice klíčových životních událostí:

  •                        Člověk žije sám: V této fázi života je základním cílem životního pojištění zajistit, že v případě nečekaného úmrtí nebo dlouhodobé nemoci nebudou ponechány dluhy nebo finanční zátěž na rodině nebo blízkých. Pojištění může pokrývat například pohřební náklady nebo výdaje související s dlouhodobou nemocí.

  •                        Člověk má děti: Zde se zaměření pojištění mění na ochranu rodiny. Cílem je zajistit finanční bezpečnost dětí v případě ztráty rodiče. To zahrnuje pokrytí nákladů na výchovu, vzdělání a další každodenní výdaje, které by mohly rodinu postihnout.

  •                        Člověk má děti a hypotéku: V této fázi je důležité, aby pojištění pokrylo nejen náklady spojené s péčí o děti, ale také splácení hypotéky a udržení rodinného domova. Je důležité zajistit, aby v případě úmrtí nebo dlouhodobé neschopnosti pracovat rodina nebyla vystavena riziku ztráty domova kvůli neschopnosti splácet hypotéku.

  •                        Člověk s odrostlými dětmi: V této fázi života se zaměření pojištění často mění na zajištění vlastní finanční bezpečnosti a zdravotní péče. Vzhledem k tomu, že děti již nejsou finančně závislé, může být cílem zajistit, aby v případě dlouhodobé nemoci nebo úmrtí nevznikaly dluhy, které by mohly ovlivnit dědictví nebo zanechat finanční zátěž na rodině.

Význam Pravidelné Revize Pojištění

Pravidelná revize životního pojištění je klíčová pro zajištění toho, že vaše pojištění zůstává v souladu s vašimi aktuálními životními okolnostmi a potřebami. Jak se vaše životní situace mění – ať už se to týká rodinného stavu, zdravotního stavu, majetkových poměrů nebo profesní kariéry – je nezbytné, aby vaše pojištění odráželo tyto změny. To zajistí, že v případě tragické události bude vaše rodina finančně chráněna v souladu s aktuálními potřebami.

Nejenže pravidelná revize pomůže identifikovat případné nedostatky v existujícím krytí, ale také nabídne příležitost využít nové pojistné produkty nebo výhodnější pojistné podmínky, které mohly vzniknout od posledního přezkoumání vaší smlouvy. Tímto způsobem zajistíte, že vaše pojištění je stále efektivní, cenově dostupné a přizpůsobené vašim individuálním potřebám.

Nenechte svou finanční ochranu na náhodě. Věnujte čas revizi vašeho pojištění, aby odpovídalo vašemu současnému životnímu stylu a potřebám. V dnešním dynamickém světě se mohou vaše okolnosti změnit rychleji, než si myslíte. Nebojte se vyhledat profesionální radu – osobní konzultace může odhalit aspekty vašeho pojištění, na které jste možná zapomněli. Pokud jste v Hranicích nebo okolí, neváhejte se se mnou spojit pro nezávaznou konzultaci a zajištění vaší finanční budoucnosti.

Finanční poradce kontakt

Ohlasy mých klientů

Drahomír Zubíček
Drahomír Zubíček
Pana Vozáka mohu opravdu jen doporučit, je to člověk na svém místě. Hned na první schůzce jsme věděli jaké máme možnosti a domluvili další postup. Během krátké doby bylo vše vyřízeno. Rychlost, pečlivost, vše perfektně vysvětleno. Prostě paráda 👍
Petr Jurajda
Petr Jurajda
Maximální spokojenost, poradí, vysvětlí, doporučí jen to nejlepší za nejlepší podmínky 👍👍
Mr WICK
Mr WICK
Skvělý finanční poradce, pomůže s hypotéku i s půjčkou, výborný osobní přístup
Prokop Buben
Prokop Buben
Maximální spokojenost s p. Vozákem, vždy poradí a udělá vše co nejlépe. Doporučuji.
Roman Lukač - YESMARK
Roman Lukač - YESMARK
Pan Vozák mi byl doporučen! Je to fakt odborník, palec nahoru.
Martin
Martin
Pan Vozák vždy rád poradí a ušetří na všech finančních produktech . Určitě doporučuji .
Lucie Doležalová
Lucie Doležalová
Profesionální jednání, přístup, rady, pomoc. Jsem velmi spokojená. Pokud se týká mých financí zde si nechám vždy poradit a pomoci. Doporučuji.
Marek Podlesný
Marek Podlesný
Pana Vozáka jsem kontaktoval na doporučení. Velice jsem spokojen s jeho osobním přístupem. Po vyslechnuti mého požadavku ohledně koupí bytu se vším poradil a po doložení veškerých podkladů zařídil ůvěr na koupi tohoto bytu. Se službami jsem spokojen a můžu jen doporučit.
Martina Foukalová
Martina Foukalová
Naprostá spokojenost, děkuji. Všem doporučuji.
Kateřina Bagarová
Kateřina Bagarová
Přes pana Vozáka jsme řešili už nespočet věcí. Od koupi bytu, přes prodej bytu, a dále hypotéka na novostavbu. Od toho se odvíjí pojištění domu. Nechybí ani koupě a pojištění vozidla, a když máme pojištěné plechy tak přeci i životní pojištění. Jestliže vznikne jakýkoliv problém, vždycky víme na koho se obrátit, a tento neskutečný člověk nám dokáže ve vteřině pomoct. Všechno postupně vysvětlí a poradí. Neznám lepšího člověka, než je pan Vozák. Nejen, že je dokonalý ve svém oboru, ale pořád je to taky člověk se srdcem na pravém místě, a vždy hledá to nejlepší řešení, které by se líbilo i mu samotnému. Asi jen jediné mínus to má...a to, že takový pan Vozák je jen jeden! Protože takových lidí, není nikdy dost. 🙂
Radek Tomaník
Radek Tomaník
Skvělé finanční poradenství Osobní přístup
Joe Ngobeni
Joe Ngobeni
Trading with a trusted account manager is what can make your dreams come through. For me Mrs Rochelle Nelson has the best trading strategies to win. I never believed on any post recommending online trading until I gave a try and the outcome was great for me. Making $6750 out of $1000 was a whole lot of profit for me. Thank me later you can contact her via;facebook"Rochelle Nelson Email:rochellenelson731@gmail.com Whatsapp: +16267909787
Pietro Pietro
Pietro Pietro
Po dlouhé době jsem se potkal s člověkem a týmem kolem něj, který dělá svoji práci naprosto nad rámec, co se považuje za dostatečné pro splnění výsledku dané věci. Za dobu, co jsem na světě jsem se setkal s hodně lidmi z oboru financí a pojištění a věřte mi, že většinou si odemne vysloužil samolepku "pojišťovák" , tedy z mého pohledu člověk, který prošel školením typu Kapitol či oufauvé a cílem je sypat smlouvy pro všemi daný jasný cíl, mít miliony a dům na Bahami. Zde jsem se setkal s pomocí, profesionalitou a opravdu se zájmem dojít do cíle ve prospěch mne, tedy zákazníka. Ještě bych chtěl podotknout, že se mi vyplatí i spolupráce na vzdálenost 300km =) Všechna čest práci Vašeho týmu
Alena Šumšalová
Alena Šumšalová
Doporučuji. Ochota,vstřícnost jak při uzavírání pojistek,tak u jejich plnění.
Kača Bagarová
Kača Bagarová
Přes pana Vozáka jsme řešili už nespočet věcí. Od koupi bytu, přes prodej bytu, a dále hypotéka na novostavbu. Od toho se odvíjí pojištění domu. Nechybí ani koupě a pojištění vozidla, a když máme pojištěné plechy tak přeci i životní pojištění. Jestliže vznikne jakýkoliv problém, vždycky víme na koho se obrátit, a tento neskutečný člověk nám dokáže ve vteřině pomoct. Všechno postupně vysvětlí a poradí. Neznám lepšího člověka, než je pan Vozák. Nejen, že je dokonalý ve svém oboru, ale pořád je to taky člověk se srdcem na pravém místě, a vždy hledá to nejlepší řešení, které by se líbilo i mu samotnému. Asi jen jediné mínus to má...a to, že takový pan Vozák je jen jeden! Protože takových lidí, není nikdy dost
Pavel Horak
Pavel Horak
Pan Vozák nám nesmírně pomohl, jsme mu vděční a můžeme ho jen doporučit. Je velmi spolehlivý finanční poradce a nejlepší hypotékář.
Jitka Jitule Wowková
Jitka Jitule Wowková
Velice ráda doporučuji! Spolehlivost, lidskost a profesionalita. 👌😉
Ilona Poštulková
Ilona Poštulková
Velmi solidní přístup ke svým klientům. Příjemný a spolehlivý hypoteční poradce. Ochotně poradí pomůže a vyřídí úvěr pro koupi nemovitosti a bytu. Doporučuji ☺.

Svěřit sebe a svou rodinu do dobrých rukou

Napište mi

Chcete dát své finance do pořádku a nepřicházet tak o své peníze? Napište mi.

Souhlas se zpracováním osobních údajů

6 + 9 =

* povinný údaj