Budoucí rodiče: Jak začít šetřit na příchod dítěte

Vítejte zpět na mém webu, kde se věnujeme finančnímu poradenství a strategiím pro životní situace. Minule jsme se zabývali přípravou a plánováním finančních aspektů spojených s příchodem nového člena rodiny. Dnes se zaměříme na konkrétní rady a strategie, jak efektivně šetřit na tyto náklady.

Přehodnocení finančních návyků

Začněme s tím nejdůležitějším – vašimi současnými finančními návyky. Jak dobře se orientujete ve svých výdajích a příjmech? Kde můžete snížit své výdaje? Přehledná tabulka nebo aplikace pro sledování výdajů vám může pomoci pochopit, kolik peněz můžete měsíčně odkládat stranou.

 

Strategie pro šetření na příchod dítěte

Zde je několik tipů, jak začít šetřit na příchod dítěte:

Hledejte příležitosti pro dodatečné příjmy

Zkuste si najít vedlejší práci nebo zkuste prodávat nepotřebné věci online.

Vytvářejte rozpočty a dodržujte je

Rozpočty jsou být skvělým nástrojem pro sledování a omezení výdajů. Pro jejich přehlednost si vytvořte tabulku v Excelu nebo využijte aplikaci, která Vám se sestavením rozpočtu pomůže.

Snižujte nepotřebné výdaje

Podívejte se na své aktuální výdaje a zjistěte, kde můžete ušetřit.

Využijte finanční nástroje pro šetření

Existují finanční nástroje, které vám mohou pomoci šetřit, jako jsou spořicí účty, dětské fondy nebo investice. Produkty vybírejte podle toho, jaký máte investiční horizont. Je důležité rozdělit to, zda máte na střádání pár měsíců, nebo tento krok plánujete více let dopředu.

 

Jak zvládnout finanční výzvy spojené s příchodem dítěte

Příchod dítěte může přinést různé finanční výzvy, například náklady na výbavu pro novorozence, zdravotní péči, oblečení, jídlo a další výdaje. Zde je několik způsobů, jak tyto náklady zvládnout:

Nakupujte ve výprodejích a využívejte slev

Pokud budete nakupovat dostatečně dopředu, lze odchytit slevy, které vám mohou pomoci ušetřit na nákladech spojených s výbavou pro novorozence.

Využívejte věci z druhé ruky

Existuje mnoho online a offline komunit, kde můžete koupit nebo prodat dětské oblečení, hračky a další výbavu.

Hledejte výhodné finanční produkty

Při výběru produktu je důležité brát v potaz investiční trojúhelník, tedy výnos, míru rizika a likviditu. Obecně berte v potaz produkty s nižší mírou rizika, jde o peníze o které nesmíte přijít!

 

Slovo závěrem

Děkuji za to, pokud jste se dočetli až sem a těším se na další setkání, kdy se podíváme na další aspekty finanční přípravy na příchod dítěte. Pokud máte jakékoliv dotazy nebo potřebujete konkrétní rady, neváhejte se na mě obrátit telefonicky nebo přes můj kontaktní formulář.

Ohlasy mých klientů

Drahomír Zubíček
Drahomír Zubíček
Pana Vozáka mohu opravdu jen doporučit, je to člověk na svém místě. Hned na první schůzce jsme věděli jaké máme možnosti a domluvili další postup. Během krátké doby bylo vše vyřízeno. Rychlost, pečlivost, vše perfektně vysvětleno. Prostě paráda 👍
Petr Jurajda
Petr Jurajda
Maximální spokojenost, poradí, vysvětlí, doporučí jen to nejlepší za nejlepší podmínky 👍👍
Mr WICK
Mr WICK
Skvělý finanční poradce, pomůže s hypotéku i s půjčkou, výborný osobní přístup
Prokop Buben
Prokop Buben
Maximální spokojenost s p. Vozákem, vždy poradí a udělá vše co nejlépe. Doporučuji.
Roman Lukač - YESMARK
Roman Lukač - YESMARK
Pan Vozák mi byl doporučen! Je to fakt odborník, palec nahoru.
Martin
Martin
Pan Vozák vždy rád poradí a ušetří na všech finančních produktech . Určitě doporučuji .
Lucie Doležalová
Lucie Doležalová
Profesionální jednání, přístup, rady, pomoc. Jsem velmi spokojená. Pokud se týká mých financí zde si nechám vždy poradit a pomoci. Doporučuji.
Marek Podlesný
Marek Podlesný
Pana Vozáka jsem kontaktoval na doporučení. Velice jsem spokojen s jeho osobním přístupem. Po vyslechnuti mého požadavku ohledně koupí bytu se vším poradil a po doložení veškerých podkladů zařídil ůvěr na koupi tohoto bytu. Se službami jsem spokojen a můžu jen doporučit.
Martina Foukalová
Martina Foukalová
Naprostá spokojenost, děkuji. Všem doporučuji.
Kateřina Bagarová
Kateřina Bagarová
Přes pana Vozáka jsme řešili už nespočet věcí. Od koupi bytu, přes prodej bytu, a dále hypotéka na novostavbu. Od toho se odvíjí pojištění domu. Nechybí ani koupě a pojištění vozidla, a když máme pojištěné plechy tak přeci i životní pojištění. Jestliže vznikne jakýkoliv problém, vždycky víme na koho se obrátit, a tento neskutečný člověk nám dokáže ve vteřině pomoct. Všechno postupně vysvětlí a poradí. Neznám lepšího člověka, než je pan Vozák. Nejen, že je dokonalý ve svém oboru, ale pořád je to taky člověk se srdcem na pravém místě, a vždy hledá to nejlepší řešení, které by se líbilo i mu samotnému. Asi jen jediné mínus to má...a to, že takový pan Vozák je jen jeden! Protože takových lidí, není nikdy dost. 🙂
Radek Tomaník
Radek Tomaník
doporučuje
Skvělé finanční poradenství Osobní přístup
Joe Ngobeni
Joe Ngobeni
doporučuje
Trading with a trusted account manager is what can make your dreams come through. For me Mrs Rochelle Nelson has the best trading strategies to win. I never believed on any post recommending online trading until I gave a try and the outcome was great for me. Making $6750 out of $1000 was a whole lot of profit for me. Thank me later you can contact her via;facebook"Rochelle Nelson Email:rochellenelson731@gmail.com Whatsapp: +16267909787
Pietro Pietro
Pietro Pietro
doporučuje
Po dlouhé době jsem se potkal s člověkem a týmem kolem něj, který dělá svoji práci naprosto nad rámec, co se považuje za dostatečné pro splnění výsledku dané věci. Za dobu, co jsem na světě jsem se setkal s hodně lidmi z oboru financí a pojištění a věřte mi, že většinou si odemne vysloužil samolepku "pojišťovák" , tedy z mého pohledu člověk, který prošel školením typu Kapitol či oufauvé a cílem je sypat smlouvy pro všemi daný jasný cíl, mít miliony a dům na Bahami. Zde jsem se setkal s pomocí, profesionalitou a opravdu se zájmem dojít do cíle ve prospěch mne, tedy zákazníka. Ještě bych chtěl podotknout, že se mi vyplatí i spolupráce na vzdálenost 300km =) Všechna čest práci Vašeho týmu
Alena Šumšalová
Alena Šumšalová
doporučuje
Doporučuji. Ochota,vstřícnost jak při uzavírání pojistek,tak u jejich plnění.
Kača Bagarová
Kača Bagarová
doporučuje
Přes pana Vozáka jsme řešili už nespočet věcí. Od koupi bytu, přes prodej bytu, a dále hypotéka na novostavbu. Od toho se odvíjí pojištění domu. Nechybí ani koupě a pojištění vozidla, a když máme pojištěné plechy tak přeci i životní pojištění. Jestliže vznikne jakýkoliv problém, vždycky víme na koho se obrátit, a tento neskutečný člověk nám dokáže ve vteřině pomoct. Všechno postupně vysvětlí a poradí. Neznám lepšího člověka, než je pan Vozák. Nejen, že je dokonalý ve svém oboru, ale pořád je to taky člověk se srdcem na pravém místě, a vždy hledá to nejlepší řešení, které by se líbilo i mu samotnému. Asi jen jediné mínus to má...a to, že takový pan Vozák je jen jeden! Protože takových lidí, není nikdy dost
Pavel Horak
Pavel Horak
doporučuje
Pan Vozák nám nesmírně pomohl, jsme mu vděční a můžeme ho jen doporučit. Je velmi spolehlivý finanční poradce a nejlepší hypotékář.
Jitka Jitule Wowková
Jitka Jitule Wowková
doporučuje
Velice ráda doporučuji! Spolehlivost, lidskost a profesionalita. 👌😉
Ilona Poštulková
Ilona Poštulková
doporučuje
Velmi solidní přístup ke svým klientům. Příjemný a spolehlivý hypoteční poradce. Ochotně poradí pomůže a vyřídí úvěr pro koupi nemovitosti a bytu. Doporučuji ☺.

Svěřit sebe a svou rodinu do dobrých rukou

Napište mi

Chcete dát své finance do pořádku a nepřicházet tak o své peníze? Napište mi.

Souhlas se zpracováním osobních údajů

4 + 12 =

* povinný údaj